SAĞLIK SINIFI JANDARMA ASTSUBAYLARIN MEZUNİYET TÖRENİ

TÖREN - ZİYARET 14.3.2019 08:06:43

   01 Mart 2019 Cuma günü İçişleri Bakanlığı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Kültür Sitesinde düzenlenen Diploma Töreninde, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılını başarıyla tamamlayan 38 Sağlık Sınıfı Jandarma Astsubay Öğrenci, Sn. İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri ERDİL, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali ÇARDAKÇI, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Tümgeneral Hüseyin KURTOĞLU ve öğrenci ailelerinin katılımlarıyla diplomalarını aldı.

   Dönem birincisi Jandarma Sağlık Astsubay Çavuş Yunus SIBIÇ'ın konuşmasının ardından Sn. İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri ERDİL tarafından dereceye giren mezunlara diplomaları takdim edildi.

   Törende konuşan Akademi Başkanı Tümgeneral Hüseyin KURTOĞLU konuşmasında: "Hayat şimdi başlıyor. Eğitim, okulu bitirdiğin zaman unuttuklarından arta kalandır. Hergün yeni bir şeyler öğrenerek, bilmediğini bilerek, mesleğinizin bir meslekten ziyade bir yaşam şekli olduğunu göreceksiniz. Ben size ileride mesleğinizi icra ederken kendinize güvenmenizi ve eğitiminizde çok önemli olan kendinizi geliştirme yetinizi unutmamanızı tavsiye ediyorum." dedi.

   Sn. İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri ERDİL yaptığı konuşmasında mezun olan astsubaylara hitaben: " İçişleri Bakanlığı olarak Kamu güvenliği ve düzenini tam anlamıyla tesis etmek ve bunu sürdürebilir kılmak ana vizyonumuzdur. Artık sizlerde mezun oldunuz ve bu güvenlik faaliyetlerimiz içerisinde görev alacaksınız.

   Kiminiz, Yurt içinde ve sınır ötesinde PKK, DEAŞ, FETÖ/PDY, DHKP-C gibi terör örgütleri ve terörizmle kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimizle birlikte sağlık hizmetleri için kendi arkadaşlarınıza,

   Kiminiz ülkesinde kaostan kaçıp ülkemiz üzerinden başka ülkelere göç etmek üzere bindiği botun batması sonucu denizde imdat bekleyen göçmenlere,

   Kiminiz güney ve güneydoğu sınırımızdan geçerek bize sığınan insanları barındırdığımız göçmen kamplarında geçici barınma yerlerinden şifa bekleyen yaralılara, hastalara,

   Kiminiz bir doğal afet olayında bir trafik kazası, bir uyuşturucu ihbarı bir acil imdat çağrısı ile sizden yardım bekleyenlere hizmet edeceksiniz.

   İçişleri Bakanlığı olarak biz de sizlerin daha donanımlı, daha güçlü, daha güvenli hizmet verebilmeniz için her türlü gayreti göstermekteyiz. Bugün teçhizat olarak, gerek savunma ve haberleşme sistemlerimizle dünyanın sayılı en donanımlı birliklerine sahibiz." dedi.

  Akademi yaş kütüğüne dönem birincisi tarafından plaket çakılmasına müteakip Jandarma Marşı söylenmesiyle Mezuniyet Töreni sona erdi.

Fotoğraflar


14.3.2019 08:06:43