DİYANET İŞLERİ BAŞKAN YARDIMCISI DR. BURHAN İŞLEYEN, JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK AKADEMİSİNDE "DİNİ İSTİSMAR EDEN TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE MÜCADELEDE SAHİH DİNİ BİLGİNİN ÖNEMİ" KONULU KONFERANS VERDİ

JSGA DA ÇARŞAMBA KONFERANSLARI 21.3.2019 09:43:30

   Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Çarşamba Konferanslarının bu haftaki konuğu Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İŞLEYEN oldu.

   Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Kültür Sitesinde 20 Mart 2019 tarihinde “Dini İstismar Eden Terör Örgütleri ile Mücadelede Sahih Dini Bilginin Önemi” konulu konferansa; Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Tümgeneral Hüseyin KURTOĞLU, Akademi personeli, fakülte öğrencileri ve astsubay adayı kursiyerler katıldı.

   Dr. Burhan İŞLEYEN Dini İstismar Eden Terör Örgütleri ile Mücadelede Sahih Dini Bilginin Önemi konulu konferansında;  “Gençler hilafet, cennet, cihat gibi kavramlarla din adına kandırılmaktadır. Yeni terör örgütlerin ortaya çıkmaması için insanlarımız aklıyla, duygularıyla, donanımıyla ve sağlıklı bir dini eğitimle hareket etmelidir.”

   “Sağlıklı bir dini eğitimin verilmediği yerde din adına inandırılan insandan daha tehlikeli bir insan bulmak zordur. Hem FETÖ’de hem DEAŞ’da din adına inandırılan insanlar vardır. Mesele sağlıklı bir dini bilginin bilinmesi ve öğretilmesinde düğümleniyor.” Dedi.

    Konferans Dr. Burhan İŞLEYEN’in öğrencilerin sorularını cevaplamasıyla sona erdi.

 

Fotoğraflar


21.3.2019 09:43:30