JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK AKADEMİSİ 2019-2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ

FAALİYETLER 1.10.2019 17:02:00

   2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı yerleşkesi Kültür Sitesinde 1 Ekim 2019 tarihinde icra edilmiştir.

   Törene İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, İçişleri Bakan Yardımcısı Prof.Dr.Tayyip Sabri ERDİL, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif ÇETİN, Emniyet Genel Müdürü Mehmet AKTAŞ, Ankara Valisi Vasip ŞAHİN, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Erhan AFYONCU, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali ÇARDAKÇI, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet KENDİR, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Tümgeneral Hüseyin KURTOĞLU ile kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. 

   Törende İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU değişen uluslararası konjonktür ve güvenlik parametrelerine bağlı olarake kolluk personelinin sahip olması gereken vasıflara vurgu yapmıştır. Müteakibinde Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Erhan AFYONCU tarafından Osmanlı İmparatorluğu'nun sosyal, ekonomik ve askeri yapısının anlatıldığı eğitim öğretim yılının ilk dersi verilmiştir. Başarılı öğrencilere kıdem işaretlerinin takılmasının ardından tören sona ermiştir.

   Kültür Sitesinde icra edilen törenin sonrasında katılımcılar, fakülte öğrencileri ile öğle yemeği yemişlerdir.


Fotoğaf

1.10.2019 17:02:00