JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK AKADEMİSİ CAMİ AÇILIŞI

TÖREN - ZİYARET 2.7.2018 15:31:04

 Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından, 29 Haziran 2018 Cuma günü, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademi’sinde yapımı tamamlanan caminin açılışı yapılmıştır.

Törene; Cumhurbaşkanımızın yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif ÇETİN ve Diyanet İşleri Başkanı Ali ERBAŞ katılmıştır.

Açılışta; caminin hayırlı olması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerini ifade etti.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nde hâlihazırda 6240 öğrencinin eğitim gördüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, terörle mücadelede Jandarma Komando/Özel Harekât ve Özel Kuvvetlerin önemine dikkat çekti. Cerablus ve Afrin’deki operasyonlarda askerin başarısının görüldüğünü belirterek, önümüzdeki dönemde terörle mücadelenin devam edeceğini vurguladı. “Terörü ayaklarımızın altına alarak yok edeceğiz ki milletimizin huzuru olsun, ülkemizde huzur hâkim olsun. Ülkemize kimsenin yan gözle bakmasına fırsat vermeyeceğiz, müsaade etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmasında; mabetlerin bu işin manevi boyutunun güçlendiği yerler olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, hem maddi hem manevi noktada güçlenmenin önemine dikkat çekti. Şehadet makamına olan inancın Müslümanların önemli bir avantajı olduğunu vurguladı. “Bizde malum Mehmetimiz yürüdüğü zaman şahadete yürür. Onun için de askerimize ‘Küçük Muhammed’ anlamına gelen ‘Mehmetçik’ adı verilmiştir. Dünyanın hiçbir İslam ülkesinde de askerinin adı Mehmetçik olan yoktur, bu sadece bizde var. Onun için sizler Mehmetçikler olarak zaten kınası bol yakılan kınalı kuzularsınız aynı zamanda. Onun için de peygamberlere en yakın makam olan şahadete hep hazır hâldesiniz. Allah bu yolculuğunuzu, mübarek kılsın” dedi.

Fotoğraflar2.7.2018 15:31:04