SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ, GÜLHANE TIP FAKÜLTESİ, HALK SAĞLIĞI ANA BİLİM DALI ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. TOKER ERGÜDER TÜTÜN VE ÜRÜNLERİNİN SAĞLIĞA, ÜLKE EKONOMİSİNE ZARARLARI VE PASİF İÇİCİLİK KONULARINDA BİLGİLENDİRME KONFERANSI VERDİ

JSGA DA ÇARŞAMBA KONFERANSLARI 12.2.2019 09:57:52

   Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde geleneksel hale gelen “Çarşamba Konferansları", Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Ofisi Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Program Sorumlusu aynı zamanda Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Gülhane Tıp Fakültesi, Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Toker ERGÜDER’in katılımlarıyla 30 Ocak 2019 tarihinde Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Kültür Sitesinde gerçekleştirildi.

   "Tütün ve Ürünlerinin Sağlığa, Ülke Ekonomisine Zararları ve Pasif İçicilik" konulu üç bölümden oluşan  konferans dizisinin ilk sunumuna; Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Tümgeneral Hüseyin KURTOĞLU, Akademik Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcı Vekili J.Alb. Haldun ÖĞÜT, Genel Sekreterlik Faaliyetlerinden Sorumlu Akademi Başkan Yardımcı Vekili J.Kur.Alb. Halidun EREN, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi personeli, fakülte öğrencileri ve astsubay adayı öğrenciler katıldı.

   Konferansta, dünyada ve ülkemizde yıllara göre sigara içme oranları, sigaranın ülke ekonomisine ve sağlığa zararları, sigaranın neden olduğu kanserler, sigaranın ne olduğu, sigara içiminin çocuklar üzerindeki zararlı etkileri, pasif olarak sigara dumanına maruz kalmak, sigarayı bırakmanın bir süreç olduğu gibi konularda bilgilendirme yapıldı.

   Konferans soru cevap şeklinde sona erdi.

Fotoğraflar


12.2.2019 09:57:52