Kütüphane


   

 Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Kütüphanesi; 1997 yılından itibaren Jandarma Okullar Komutanlığı bünyesinde Jandarma Subay Okulu, Jandarma Astsubay Sınıf Okulu ve Uzman Jandarma Okulu Kütüphanesi olarak açık raf sistemi ile hizmet vermeye başlamıştır.

   2005 yılından itibaren Jandarma Eğitim Komutanlığı bünyesinde “Kütüphane ve Müze Şube Müdürlüğü” olarak hizmet vermiştir.

   2016 yılında Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinin kurulmasıyla, aynı yerleşke içerisinde Kütüphane Müdürlüğü olarak; 140 kişilik oturma kapasiteli okuyucu çalışma salonu, internet salonu, 44.500 adet materyal (kitap, dergi, diğer dokümanlar) ile hizmet vermeye devam etmektedir. 

   Kütüphane Müdürlüğü; Jandarma Eğitim Komutanlığına bağlı olarak, 25 Temmuz 2016 tarihine kadar Kütüphane Müdür Yardımcılığı olarak faaliyetlerine devam etmiş olup, 25 Temmuz 2016 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 669 sayılı KHK ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığının teşkil edilmesi ile birlikte Akademik Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığına bağlanarak Kütüphane Müdürlüğü olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

AMACIMIZ

   Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Kütüphanesi olarak amacımız, akademimizin eğitim ve öğretim programlarını desteklemek, akademik araştırma ihtiyaçlarını karşılamak, geleneksel kütüphanecilik anlayışıyla birlikte, bilgi teknolojilerindeki gelişmeleri yakından takip ederek, araştırmacıların kütüphanemizden faydalanmasını sağlamaktır.  

MİSYONUMUZ

   Hedef kitlemiz olan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi öğrenci, kursiyer ve personellerinin kişisel ve akademik gelişimine katkıda bulunmak, onların ihtiyacı olan bilgi ve dokümanlara ulaşımını hızlandırmak, yeni yayımlanan kitap ve dokümanların takibini ve alımını yaparak hedef kitlenin hizmetine sunmaktır. 

VİZYONUMUZ

   Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Kütüphanesini; çağdaş ve teknolojik standartlara uygun, dünyada ve ülkemizde tanınmış üniversite kütüphaneleri seviyesine ulaştırmaktır. 

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi
İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı
06805 Beytepe, Çankaya/ANKARA
Tel: 0 (312) 464 74 74 (Santral)
Fax: 0 (312) 464 46 77

Şu anda siteyi 96 kişi ziyaret etmektedir.

JSGA© 2016-2019. Tüm hakları saklıdır.